بیش از ۲۲۰ طالب درنتیجۀ حمله نیروی هوایی ایالات متحده در غزنی از بین برده شدند

Date: 19:54, 15-08-2018.

کابل. ۲۴  اسد سال  ۱۳۹۷ . افتاګ—خبرگذاری تلگراف افغانستان.  به ګزارش خبرگزاری، در نتیجه ضربه های هوایی نیروی ایالات متحده در شهر غزنی در جریان حمله طالبان به این شهر بیش از ۲۲۰ طالب کشته شدند.
در این باره سرهنگ ارتش مارتین اودانل،  نماینده ماموریت ناتو "حمایت قوی" به  رسانه ها خبر داد. او در بیانیۀ خویش اعلام کرد  که  طالبان در غزنی در نتیجۀ  حملات هوایی نیروهای آمریکایی بیش از ۲۲۰ ستیزه جو را از دست دادند.
به گفتۀ  اودانل، نیروی هوایی ایالات متحده ۵ بار در روز  شنبه، ۱۶ بار  روز یکشنبه و ۱۰ بار روز دوشنبه بالای دهشت افگن های طالب حمله  انجام داده است.
به گزارش خامه پرس، او گفت که چرخ بال های  جنگی آپاچی از تیپ هوایی  لشکر ۱۰۱ حمله هوایی، نیروهای امنیتی افغانستان را  در طول روزهای جنگ پشتیبانی کردند. .
یاد آور می شویم که ستیزه جویان طالبان نیمه شب  روز جمعه حمله هماهنگ شده ای را  به غزنی آغاز کردند..
براساس گزارش ها، در اثر درگیری ها میان طالبان و نیروهای امنیتی به  ساکنان محلی نیز تلفات سنگین رسید. صدها نفر برای رهای از جنگ  از شهر  فرار کردند.
غزنی یک شهر های  باستانی و  مهم استراتژیک در جنوب  کشور است.  بیشتر مردم شهر تاجیکان و هزاره  ها می باشند و به گفتۀ برخی از ساکنان شهر هدف حملۀ طالبان که آنهارا دست های در ارگ نیز پشتیبانی می کنند، قتل و کشتار و تصفیۀ قومی است. .

Share the news: