حملۀ دشمنان به مرکز آموزشی امنیت ملی در کابل

Date: 16:26, 17-08-2018.

کابل. ۲۶  اسد سال  ۱۳۹۷ . افتاګ—خبرگذاری تلگراف افغانستان.  به ګزارش خبرګزاری، ګروه مهاجمان مسلح دیروز به بر یک مرکز آموزشی  امنیت ملی در مربوطات حوزه پنجم شهر کابل حمله کردند.
بهار مهر، مشاور روابط استراتیژیک  وزارت داخلۀ افغانستان ، به رادیو صدای امریکا گفته  که نخست یک مهاجم انتحاری مواد همراهش را منفجر ساخت و سه تن دیگر در عملیات پاکسازی پولیس از بین رفتند.
آقای مهر، افزوده که در آن حمله سه نظامی  زخمی شده اند و به کسی دیگر آسیبی نرسیده است.
حشمت‌الله استانکزی، مشاور مطبوعاتی فرماندهی امنیه کابل، گفته  که مهاجمان به یک ساختمان نیمه‌کاره در ساحۀ قلعۀ وزیر حوزۀ پنجم شهر کابل داخل شده بودند و از آنجا بر مرکز تعلیمی امنیت ملی که در نزدیک آن محل قرار داشت، گلوله‌باری می‌کردند.
گفته می شود، بر اساس تحقیقات ابتدایی، این مهاجمان توسط یک موتر کرولا به ساحه منتقل شده بودند.
مسؤولیت این حمله را هنوز هیچ گروهی به عهده نگرفته است.
این دومین حملۀ خونین دشمنان به  شهر کابل در دو سه روز آخر است. روز چهارشنبه نیز  یک مهاجم انتحاری در دشت برچی  مواد همراهش را در داخل صنف آمادگی کانکور یک نهاد آموزشی منفجر کرد.
بر اساس آمار وزارت صحت عامۀ افغانستان در آن حمله ۳۴ تن کشته و ۵۶ تن دیگر زخمی شدند. ولی وزارت بهداشت افغانستان بامداد دیروز  تایید کرد، که  در این حمله مرگبار انتحاری در غرب شهر کابل ۵۰ نفر جان باخته   بیش از ۷۰ نفر دیگر زخم برداشتند.


Share the news: