اشرف غنی به ولایت غزنی سفر کرد

Date: 17:20, 17-08-2018.

کابل. ۲۶  اسد سال  ۱۳۹۷ . افتاګ—خبرگذاری تلگراف افغانستان.  به ګزارش خبرګزاری، اشرف غنی احمدزی، رییس جمهوری افغانستان بامداد امروز ( ۲۶ اسد) برای بررسی وضعیت امنیتی ولایت غزنی، وارد این ولایت شد.
دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری گفته است که غنی در جریان این سفرش با مسوولان امنیتی و دفاعی و مردم آن ولایت دیدار خواهد کرد.
این در حالی است که طالبان شب جمعه (۱۹ اسد) دست‌کم از سه طرف حملات گسترده‌ای را به شهر غزنی آغاز کردند و بخش‌هایی از این شهر را به تصرف خود درآوردند.
درگیری شدید بین نیروهای امنیتی و طالبان مسلح در شهر غزنی 5 روز جریان داشت و در این جنگ هر دو طرف تلفات زیاد دادند و شمار زیاد مردم نیز  کشته و ساختمان های شهر خراب کرده شدند  
گزارش صنا،به برخی منابع امنیتی گفته اند که در جریان پنج روز جنگ در شهر غزنی، دست‌کم ۶۰ غیرنظامی و ۱۴۵ نظامی در این شهر کشته شدند. ولی شاهدان عینی شمار کشته دشه گان از جملۀ غیرنظامیان را به مراتب بیشتر می گویند. .
گفته می‌شود که تلفات مخالفان مسلح در این شهر به ۵۳۳ کشته و زخمی رسیده است. از سوی دیگر، حمله طالبان به شهر غزنی، میلیون‌ها دالر به تاسیسات دولتی و غیردولتی خسارت وارد کر ده است.
سفر غنی به غزنی در حالی صورت می گیرد که قبل از حملۀ طالبان به شهر، مقامات غزنی از حملۀ دشمن به شهر ممقامات کشور را آگاه کرده اند، تا به ولایت نیروهای علاوه گی فرستد و علاج واقعه را پیش از وقوع بگیرد. ولی به درخواست های مکرر آنها ارگ  توجه نکرده است و از این رو مردم و آگهان امور سیاسی در فاجعه غزنی خود ارگ را مجرم می دانند. خبرگزاری سلام وطندار نیز با اشاره به بی توجهی مقامات کشور، با اشاره به  سفر اشرف غنی مطلب خویش چنین عنوان کرده است:« سفر غنی به زنی: آمدی، جانم به قربانت، ولی حالا چرا؟» .


Share the news: