ترامپ :خروج شتابزده نیروهای نظامی از افغانستان منجر به ایجاد خلاء می گردد که آن را به سرعت تروریست ها پر می کنند

Date: 19:01, 22-08-2017.


کابل. ۳۱ اسد   سال  ۱۳۹۶ . افتاګ—خبرگذاری تلگراف افغانستان.  به ګزارش خبرگزاری، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، گفته است که ایالات متحده  جهت مبارزه با تروریسم فعالیت  نیروهای خود را در افغانستان تقویت می بخشد. همچنین دیگر  در آینده  در مورد  عملیات نظامی و شمار سربازان خود در افغانستان اطلاع نخواهد داد.  
دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا هنگام سخنرانی در ایالات ویرجینیا گفت که  «غریزه اولیه من این بود که  از افغانستان نیروهای خودرا بیرون کنیم . پس از چندین جلسات در مدت چند ماه، ما جلسه نهایی خود را  روز جمعه با شرکت  اعضای کابینه و ژنرال ها در کمپ دیوید  برگزار کردیم تا استراتژی خود را  را تکمیل کنیم».
به گزارش صدای امریکا، دونالد ترامپ سه گزینه  اصلی ایالات متحده در افغانستان را مشخص کرد.
اول، "ایالات متحده باید نتیجه دلخواه و قابل اعتماد را  که به عوض قربانی زیاد به دست آورده است،   حفظ کند.
ثانیا، "پیامدهای خروج شتاب زده  از افغانستان قابل پیش بینی و غیر قابل قبول است. خروج شتاب زده خلاء ی ایجاد می کند که آن را  پیکارجویان، از جمله،  داعش و  القاعده چون در حوادث  قبل از ۱۱ سپتامبر  سال ۲۰۰۱ به صرعت پر می کنند.
ثالثا، به گفته رییس جمهور آمریکا، او "به این نتیجه رسید که تهدیدات امنیتی که ما در افغانستان و منطقه با آن مواجه هستیم، بسا بزرگ  است»..
دونالد ترامپ همچنین از پاکستان انتقاد کرد که به  گفته او ، این کشور  "یک پناهگاه امن برای سازمان های تروریستی است". رئيس جمهور آمریکا اظهار کرد که "پاکستان از همکاری با آمریکا در افغانستان سود مند خواهد بود،  ولی اگر به تروریست ها پناهگاه بدهد ، بسیاز چیزهارا از دست خواهد داد.
رئیس جمهور ایالات متحده همچنین گفت که ایالات متحده دیگر تاریخ آغاز و انجام هر گونه  عملیات نظامی را اعلام نخواهد کرد. دونالد ترامپ افزود: "ما درباره شمار نیروهای نظامی یا برنامه های خویش صحبت نخواهیم کرد. .
علاوه بر این، رئيس جمهور آمريکا تآکید کرد که  اکنون به فرماندهان در محل ها جهت واکنش سريع صلاحیت بیشتر داده خواهد شد. به گفته اقای ترامپ، رهبری و مشاوره از واشنگتن در نبرد به پیروزه نخواهد برد.  
. این پیروزی درمیدان جنگ ، بر اساس نظرات و تجربیات فرماندهان عامل در زمان واقعی  ، با قدرت واقعی و با ماموریت روشن برای شکست دادن دشمن به دست می آید.  
ایالات متحده همچنین قدرت نظامی خود را منبعد برای ساختن دموکراسی در خارج از آمریکا، به ویژه در افغانستان، استفاده نخواهد کرد، آقای ترامپ در این رابطه افزود: « به جای این ما با متحدان و شرکایمان برای محافظت از منافع مشترکمان کار خواهیم کرد. ما از دیگران نمی خواهیم که شیوه زندگی خود را تغییر دهند، بلکه  ما اهداف مشترک جهت تآمین  زندگی بهتر  دنبال می کنیم. . "
آمریکا همچنان با دولت افغانستان همکاری خود را تا زمانی که در واشنگتن میل و کوشش  و پیشرفت را از سوی کابل می بیند، ادامه خواهد داد. "مردم آمریکا انتظار دارند که اصلاحات واقعی و نتایج واقعی را ببینند»، گفت رئیس جمهور ایالات متحده. ."

Share the news: