فارسی
خبرگذاری تلگراف افغانستان

کابل, 22:56 | 05 دسامبر

طالبان از شهر کندز عقب‌ رانده شدند

Date: 16:43, 12-10-2016.


کابل. ۲۱ میزان   سال  ۱۳۹۵ . افتاګ—خبرگذاری تلگراف افغانستان.  به ګزارش خبرګزاری، پس از درگیری های نه روزه گروه افراطی طالبان توسط  نیروهای امنیتی افغانستان از شهر کندز عقب رانده شدند.
شب گذشته پس از درگیری شدید میان نیروهای امنیتی افغانستان و طالبان مسلح، در شرق شهر کندز، طالبان نه تنها از این بخش ،  بلکه از تمام بخش های این شهر عقب‌ رانده شدند.
بنا به گزارش صدای امریکا، مناطقی که شب گذشته در تصرف  طالبان بود، اکنون در دست نیروهای امنیتی افغانستان است و طالبان از آن ساحات د فع کرده شدند.
چاله مزار، سه‌درک، زاخیل، حوزه سه، نوآباد، سه‌صد فامیلی بالاحصار، قهوه‌ خانه، خاکنی شامل این مناطق شهر است.
طالبان در مورد عقب نشینی از کندز تا اکنون به رسانه‌ها چیزی نگفته اند.
برابر راندن دشمن  وضعیت شهر در حال عادی شدن است و امروز بسیاری از دکان‌های کندز باز شده اند، شماری  از دکانداران هم در حال پاک‌کاری وبازسازی دکان‌های سوختۀ شدۀ‌شان استند.
این  بار دوم است که دشمن پس از کشتارو غارت مردم از شهر بیرون رانده شد. تقریبآ یک سال پیش نیز کندز سه روز در دست طالبان بود و این بار پاکسازی کندز از وجود ناپاک طالبان 9 روز به درازا کشید. مردم و نمایندگان جامعه مدنی برابر طلب به مجازات کشیدن گنه کاران  فاجعه کندز و در گام نخست از مقام برکنار کردن  والی ولایت اسدالله امرخیل، همچنین امید و از حکومت مرکزی تقاضا دارند که دیگر بخ چنین سهل انگاری در مورد مردم کندز ره نمی دهند.  

Share the news: