چین از درخواست افغانستان برای عضویت کامل در سازمان همکاری شانگهای پشتیبانی می کند

Date: 11:05, 27-01-2016.


کابل.۶ دلو سال ۱۳۹۴. افتاګ--خبرگذاری تلگراف افغانستان. به ګزارش خبرګزاری، چین از درخواست افغانستان برای عضویت کامل در سازمان همکاری شانگهای پشتیبانی می کند
بنا به گزارش تاس، این نکته را وان یی، وزیر خارجه چین در نشست خبری مشترک پس از دیدار و گفت و گو با  صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان در پکن  بیان کرد. .
"به گفته وزیر خارجه چین ، «افغانستان ابراز کرده است تا  به زودی عضو سازمان همکاری شانگهای شود و همچنین به بانک آسیایی سرمایه گذاری زیرساخت ها بپیوندد. چین این کوشش هارا بسیار مهم می داند و از آنها حمایت می کند»
او اشاره کرد که چین از اتصال افغانستان به مکانیسم همکاری های منطقه ای و بین المللی و  ادامه "پروسه استانبول" پشتیبانی کرده  به روند دستیابی صلح در  افغانستان مساعدت می کند. ربانی، به نوبه خود، از چین برای حمایت درخواست افغانستان برای وردن مقام  عضو کامل سازمان همکاری شانگهای سپاسگذاری کرد. .
"آقای ربانی گفت که «ما پاسخ مثبت چین به به درخواست  افغانستان برای دست یابی به عضو کامل این سازمان  استقبال و قدردانی می کنیم». افغانستان از  سال ۲۰۱۲ مقام  کشور ناظر در سازمان همکاری شانگهای را دارد.  ماه جولای سال
گذشته میلادی، در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای در شهر افا، کابل برای دریافت عضویت کامل سازمان همکاری شانگهای درخواست داد.  

Share the news: