فارسی
خبرگذاری تلگراف افغانستان

کابل, 7:29 | 22 ژانویه

امام کعبه: طالبان و داعش آیات در مورد مبارزه با کفار را علیه مسلمانان استفاده می‌کنند

Date: 13:28, 28-04-2015.

کابل. ۷ ثور . خبرګزاری تلګراف افغانستان – به ګزارش خبرګزاری، امام جماعت کعبۀ شریف در تازه‌ترین سخنانش گفته است که گروه دولت اسلامی و طالبان هیچ پیوندی  به اسلام ندارند و آنها آیاتی را که برای مبارزه با کفار نازل شده است، علیه مسلمانان استفاده  می‌کنند.
شیخ خالد الغامدی، امام جماعت کعبه در مصاحبه‌یی با رسانه‌ها گفته است که طالبان و داعش دو گروه خوارج اند و جایی در اسلام ندارند و  نباید اسلام را از عمل‌کردهای این گروه‌ها شناخت.
او از مسلمانان جهان دعوت کرد که باید تمام‌شان با هم متحد و یک‌دست شوند.
الغامدی خطاب به ایران و عربستان سعودی گفت، این کشورها باید از ایجاد اختلاف‌های مذهبی جلوگیری کنند. او از این کشورها خواست تا اختلاف‌های‌شان را کنار گذاشته و مانع بروز فاصله میان مسلمانان شوند.
این بیانیه امام جماعت کعبه شریفه زمانی صدا می دهد که گروه دولت اسلامی در عراق و سوریه حضور فعال داشته و بخش‌های بزرگی از شمال این کشورها را در تصرف خود دارند. این گروه در پی تشکیل حکومتی اسلامی در سراسر سرزمین‌های اسلامی منطقه و حتا فراتر از آن است. طالبان هم در بخشهای گوناگون افغانستان به ویژه در شمال کشور به کشتار مردم بی گناه و حتی زنان و کودکان مشغول هستند.
عملکردهای پنهانی و ضد اسلامی این گروه ها را  که زیر پرچم اسلام به مبارزه برخواسته اند، سال گذشته ادوارد اسناودین کارمند پیشین آژانسی امنیت ملی  امریکا فاش کرده بود.او بر اساس سند ها پرده از رازی برداشت که  رهبر گروه داعش ابوبکر البغدادی که حالا از شدیدا زخمی شدن و حتی کشته شدنش خبرها می رسند، برای یک سال  زیر  آموزش نظامی متمرکز  مساد   یا سازمان استخبارات اسراییل قرار داشته است. کارمند پیشین اداره امنیت ملی امریکا  همچنین فاش کرد که سازمان های اطلاعاتی امریکا ، انگلیس و مساد با همکاریی  یکدیگر گروه دولت اسلامی عراق و شام یا داعیش را تشکیل داده اند. اسناودن گفته، سرویس های اطلاعاتی سه کشور با استفاده از راه بردی که از آن با نام لانه زنبور سرخ یاد می شود، این سازمان تروریستی را تشکیل دادند تا قادر باشند تمامیی افراطگرایان جهان را در یک جای جمع کنند.
بر اساس اسنادی که اسناودن منتشر کرده تنها راه حل  برای حمایت و پشتیبانی از کشور یهودی،  تشکیل یک دشمن در نذدیکی مرزهای آن است.
هرچند در مورد نقشه های پنهانی  ضد  اسلامی دولت اسلامی و طالبان هر سر چند وقت سر و صداهای بلند می گردند، ولی این بار نخست است که یک روحانی مشهور  و آن هم امام جماعت  کعبه شریفه بشره حقیقی این گروه هارا به همگان نشان داده است. ولی با این هم برخی جوانان ناآگاه از کشورهای گناگون به تبلفات دروغین طالبان و داعش گرویده به صفهای آنها می پیوندند و خون برادر خویش می ریزند و با این کار خویش به آسیاب دشممنان اسلام آب می ریزند.  


Share the news: