فارسی
خبرگذاری تلگراف افغانستان

کابل, 8:08 | 22 ژانویه

افراد وابسته به در ولایت لوګر زیارت ګاه خواجه علی را آتش زدند

Date: 10:45, 25-02-2015.

کابل. ۵ حوت . خبرگزاری تلگراف افغانستان – ستیزه جویان «دولت اسلامی»  در استان لوگر زیارت ګاهی را به آتش کشیده به خانه های مردم حمله کردند.
بر اساس اطلاع های رسیده از شهرستان چرخ این ولایت، ستیزه جویان زیارتگاه خواجه علی را به کام آتش کشاندند و از طالبان محلی خواسته اند تا با ابو بکر البغدادی بیعت کنند.
داعش در افغانستان  دو ماه پیش در استان هلمند پیدا شده بود، اما فعالیت های این ګروه تروریستی  تا کنون در استانهای هلمند، فراه، زابل، غزنی،  پروان، فاریاب و اکنون به تازګی در ولایت لوګر به مشاهده رسیده اند.
مقامات محلی در شهرستان چرخ لوګر می ګویند که این ستیزه جویان وابسته به  «دولت اسلامی»، برابر آتش زدن زیارت ګاه، به خانه های مردم حمله کرده، تلویزیون های آنان را شکستند و به آنان تهدید کردند که از رفتن به زیارت ګاه  و دیدن تلویزیون خود داری کنند. در عکس حال آنان به ګونه شدید مجازات می شوند.
حسیب ستنکزی رئیس شورای ولایتی لوګر به شبکه تلویزیونی طلوع گفت که به طالبان محلی هدایت داده شده است تا  با «دولت اسلامی» همکاری بکنند . فعلا آنها در این شهرستان به تبلیغ و تجهیز خود هستند و دیگران را به صف خویش جلب می کنند.
آگاهان بر این باورند که  این افراد فرماندهان پیشین طالبان هستند که اکنون به پشتیبانی از داعش برای رنج و اذیت مردم  شهرستان چرخ برخاسته اند.
لازم به یاد آوری است که لوگر شصت کیلومتر از کابل  فاصله دارد و بلند شدن آواز جنگجویان «دولت اسلامی» در این ولایت می تواند زنگ خطری برای پایتخت باشد.    

Share the news: