فارسی
خبرگذاری تلگراف افغانستان

کابل, 6:11 | 22 ژانویه

عبدرب رسول سیاف:، بیانه‌های ملاعمر در کابل در وزیراکبرخان چاپ می‌شود

Date: 00:09, 17-02-2015.


کابل. ۲۷ دلو. خبرګزاری تلګراف افغانستان – به ګزارش خبرګزاری، عبدرب رسول سیاف یکی از سروران جهادی افانستان  هنګام سخنرانی در همایشی در کابل اظهار داشت  که  وجود جاسوسان در بدنه‌ی نظام سبب شده است که حتا خبرنامه‌های ملا محمدعمر در وزیر اکبرخان کابل تهیه و پخش شوند.
آقای سیاف این نکته را را روز یکشنبه هنگام سخنرانی در همایشی به مناسبت ۲۶ سالگرد  خروج نیروهای اتحاد  شوروی از افغانستان بیان کرد.
سخنان این رهبر جهادی را شبکه تلویزیونی طلوع چنین نقل کرده است: "وقتی که همراه شما در مجلس جاسوس نشسته باشد؛ شما  چطور می‌توانید اسرار خویش را نگاه دارید؛ شاید برای شما عجیب و غریب باشد، من یک واقعیت می‌گویم اگر خواسته باشید اسناد هم داده می‌توانم، بیانه‌های ملاعمر که به روزهای مناسبتی پخش می‌شود، در کابل در همین وزیراکبرخان چاپ می‌شود".

وی ادامه داد: "به خاطر خدا ما سرحدات خود را قایم می‌کنیم؛ اما جاسوسان در زیر ریش ما نشسته‌اند و بیانه‌های ملا عمر را چاپ می‌کنند".
این رهبرجهادی با اشاره به حضور کمرنگ مجاهدین در حکومت وحدت ملی می‌گوید؛ کسانی که بر این باور هستند که جهاد در گزینش افراد معیار نیست اشتباه کرده‌اند. .

سیاف ادامه داد: "در مصاحبه‌های خود می‌گویند که جهاد معیار نیست؛ پس وطن فروشی معیار است، جاسوسی معیار است؟
شرکتداران همایش از  سهم بارز مجاهدان درپیروزی به لشکر شوروی ستایش کرده تآکید بر آن داشتند که به حاشیه کشیدن آنان از قدرت سیاسی تنها به سود دشمنان کشور است.
بسم‌الله محمدی وزیر پیشین دفاع ملی نیز خاطرنشان کرد: "اسناد وشواهد به اثبات می‌رساند که در عقب این توطئه‌ای که درحال حاضر در کشور جریان دارد؛ استخبارات همسایه‌ها خصوصا استخبارات نظامی پاکستان قرار دارد".
در ادامه‌ی این مراسم محمد اسماعیل از فرماندهان جهادی؛ برداشتن چالش‌های کنونی کشور را بدون حضور مجاهدین ناممکن می‌داند و بر بسیج شدن آنان تأکید می‌کند.
محمد اسماعیل خاطرنشان کرد: "من یک بار دیگر به مجاهدین ندا می‌کنم که جمع شوید و کشور را از این حالت نجات دهید".
لازم به ذکر است که تا این  همایش نیز نمایندگان قشر گانگن جامعه کشور، از جمله مجاهدان حکومت را برای راه نیافتن نمایندگان  اقوام گناگون کشور در کابینه نو حکومت و همچنین نقض منافع استان های بزرگ کشور انند هرات و بلخ نکوهش کرده بودند.  

Share the news: